SMC MXW20-250B-M9PSAPC MXW Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXW20-250B-M9PSAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXW Series Air Slide Table
  • This table unit is compatible with a long stroke using a linear guide;
  • Table rigidity is constant throughout entire stroke
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 8~ 16)),Rc( 20~ 25)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 250 mm
    Option:
    With Shock Absorbers 2 pcs.
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)