SMC MXY12-300B-M9B MXY Series Air Slide Table Long Stroke Type
SMC
SKU:
MXY12-300B-M9B
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXY Series Air Slide Table Long Stroke Type
  • High rigidity and high accuracy;
  • Maximum of 400 strokes
  • Bore Size:
    Bore Size 12 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 300 mm
    Adjuster Option:
    Shock Absorber
    One Side Centralized Piping/Switch Rail:
    One side centralized piping, With switch rail
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)