SMC MY1B20-400A-M9PVSAPC MY1B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Basic Type
SMC
SKU:
MY1B20-400A-M9PVSAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MY1B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Basic Type
  • With 5 standardized guide types;
  • A variety of applications are available based on the load mass and required accuracy
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 10~ 20),Rc( 25~ 100)
    Piping:
    Standar
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 400 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:A With Adjustment Bolt,Right Side:A With Adjustment Bolt
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)