SMC MY1B32-700ASZ-M9PSDPC MY1B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Basic Type
SMC
SKU:
MY1B32-700ASZ-M9PSDPC
Current Stock:
MY1B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Basic Type
  • Remodeled to make it lighter;
  • Weight reduced by up to 17%. (compared to the existing MY1B series);
  • Auto switches can be mounted from the front;
  • Attraction method of the dust seal band is changed;
  • Mounting dimensions and outer dimensions are the same
  • Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Piping:
    Standard Type
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 700 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:A With Adjustment Bolt,Right Side:Without Unit
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)