SMC MY1C25TN-100A-M9PSDPC MY1C Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Cam Follower Guide Type
SMC
SKU:
MY1C25TN-100A-M9PSDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MY1C Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Cam Follower Guide Type
  • With 5 standardized guide types;
  • A variety of applications are available based on the load mass and required accuracy
  • Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Piping:
    Standar
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:A With Adjustment Bolt,Right Side:A With Adjustment Bolt
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)