SMC MY1M25G-2000LH-Y7NW MY1M Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Slide Bearing Guide Type
SMC
SKU:
MY1M25G-2000LH-Y7NW
Current Stock:
MY1M Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Slide Bearing Guide Type
  • With 5 standardized guide types;
  • A variety of applications are available based on the load mass and required accuracy
  • Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 16~ 20),Rc( 25~ 63)
    Piping:
    Centralized Piping Type
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 2000 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)