SMC MY1M32-700L-Y7PL MY1M Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Slide Bearing Guide Type
SMC
SKU:
MY1M32-700L-Y7PL
Current Stock:
MY1M Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Slide Bearing Guide Type
  • With 5 standardized guide types;
  • A variety of applications are available based on the load mass and required accuracy
  • Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    M Thread(?16~?20),Rc(?25~?63)
    Piping:
    Standar
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 700 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)