SMC MY2C40G-900LH-M9PL MY2C Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Cam Follower Guide Type
SMC
SKU:
MY2C40G-900LH-M9PL
Current Stock:
MY2C Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Cam Follower Guide Type
  • Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Stroke:
    Stroke 1900 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:L With Low Load Shock Absorber,Right Side:H With High Load Shock Absorber
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)