SMC MY2H16G-200L-M9PL MY2H/HT Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Linear Guide Type
SMC
SKU:
MY2H16G-200L-M9PL
Current Stock:
MY2H/HT Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Linear Guide Type
  • Guide:
    Linear Guide, Single Axis
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Stroke:
    Stroke 200 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:L With Low Load Shock Absorber,Right Side:L With Low Load Shock Absorber
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)