SMC MY2H40G-200H-M9BWL MY2H/HT Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Linear Guide Type
SMC
SKU:
MY2H40G-200H-M9BWL
Current Stock:
MY2H/HT Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder Linear Guide Type
  • Guide:
    Linear Guide, Single Axis
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Stroke:
    Stroke 200 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:H With High Load Shock Absorber,Right Side:H With High Load Shock Absorber
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)