SMC MY3A40-100 MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
SMC
SKU:
MY3A40-100
Current Stock:
MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
  • Type:
    Short Type Rubber Bumper
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm