SMC MY3B16-200L-M9BLS MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
SMC
SKU:
MY3B16-200L-M9BLS
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 200 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)