SMC MY3B16-900L MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
SMC
SKU:
MY3B16-900L
Current Stock:
MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 900 mm