SMC MY3B20-330-M9PSAPC MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
SMC
SKU:
MY3B20-330-M9PSAPC
Current Stock:
MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
  • Type:
    Standard Type Air Cushion
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Left Side:Without Unit,Right Side:Without Unit
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)