SMC MY3B25-1000L MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
SMC
SKU:
MY3B25-1000L
Current Stock:
MY3A/3B Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Basic Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 1000 mm