SMC MY3M25TN-800L MY3M Series Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Slide Bearing Guide Type
SMC
SKU:
MY3M25TN-800L
Current Stock:
MY3M Series Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Slide Bearing Guide Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
  • Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 800 mm