SMC MY3M40TN-600 MY3M Series Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Slide Bearing Guide Type
SMC
SKU:
MY3M40TN-600
Current Stock:
MY3M Series Series Mechanically Jointed Rodless Cylinder/Slide Bearing Guide Type
  • This space-saving cylinder reduces the height by maximum of 36% and length by maximum of 140 mm compared to the mechanically jointed rodless cylinder, series MY1B
  • Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 600 mm