SMC NCDJ2B10-150S-M9NL Cylinder, Air
SMC
SKU:
NCDJ2B10-150S-M9NL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
NC(D)J2, Miniature Stainless Steel Cylinder, Single Acting, Single Rod
Series NCJ2 single rod, single acting, miniature cylinders. Available in bore sizes 6, 10, 16mm. Basic, foot, front flange and double rear clevis mounting options. Available in spring return and spring extend.
- Single acting, spring extend, or spring retract
- Bore sizes: 1/4 (6mm), 3/8 (10mm), 5/8 (16mm)