SMC NCDQ2D32-20DZ-M9PLS NCQ2 Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
NCDQ2D32-20DZ-M9PLS
Current Stock:
NCQ2 Series Compact Cylinder
Built-in Magnet:
Built-in Magnet
Mounting Style:
Double Clevis Style
Type:
Standard Type
Bore Size:
Bore Size 32 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 20 mm
Dual Stroke Mark:
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke 2:
Without Cylinder Stroke 2
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch Mounting Groove:
?12-?25 2 Sides/?32-?100 4 Sides
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)