SMC NCDQ2KB16-20DZ-M9PM NCQ2K-Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
NCDQ2KB16-20DZ-M9PM
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
NCQ2K-Z Series Compact Cylinder
Built-in Magnet:
Built-in Magnet
Mounting Style:
Through-hole (Standerd)
Bore Size:
Bore Size 16 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 20 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch Mounting Groove:
12- 25 2 Sides/ 32- 63 4 Sides
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)