SMC NCDQ2KL40-50DMZ-M9PL NCQ2K-Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
NCDQ2KL40-50DMZ-M9PL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
NCQ2K-Z Series Compact Cylinder
Built-in Magnet:
Built-in Magnet
Mounting Style:
Foot Style
Bore Size:
Bore Size 40 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 50 mm
Body Option:
Rod End Male Thread
Auto Switch Mounting Groove:
12- 25 2 Sides/ 32- 63 4 Sides
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)