SMC NCGBN25-0800-XB6 NCG Series Air Cylinder
SMC
SKU:
NCGBN25-0800-XB6
Current Stock:
NCG Series Air Cylinder
With Auto Switch(Built-in Magnet):
Without Auto Switch
Mounting Style:
Basic
Cushion:
Rubber Cushion
Bore Size:
25 mm (1")
Cylinder Stroke:
8"
Auto Switch:
Without Auto Switch
Number Of Auto Switches:
2 pcs. Or None
Made To Order:
Heat Resistant Cylinder (150°C)