SMC PF3W511-U25-2-R PF3W Series 3-color display Digital Flow Switch For Water Remote sensor unit
SMC
SKU:
PF3W511-U25-2-R
Current Stock:
PF3W Series 3-color display Digital Flow Switch For Water Remote sensor unit
  • Applicable fluid: Deionized water and chemical liquids, etc;
  • 3-color/2-screen display;
  • IP65 compliant, non-grease type;
  • Fluid temperature : 0 to 70?;
  • PVC pipe O.D.: 25A, 30A
  • Rated Flow Range (Flow Range):
    10 To 100 L/min
    Connection Type:
    PVC Pipe
    PVC Pipe O.D.:
    25A
    Output Specification:
    Analog 4 to 20 mA