SMC RDQB32-30 RQ Series Compact Cylinder With Air Cushion
SMC
SKU:
RDQB32-30
Current Stock:
RQ Series Compact Cylinder With Air Cushion
  • Adds the air cushion mechanism to the CQS and CQ2 series compact;?cylinders, extending the body length only +2.5 mm to 13 mm;
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm