SMC REAL40TN-500 REAL Series Sine Rodless Cylinder Slider Type/Ball Bushing Bearing
SMC
SKU:
REAL40TN-500
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
REAL Series Sine Rodless Cylinder Slider Type/Ball Bushing Bearing
  • Allows high-speed transfer of a workpiece which must avoid shock/impact;
  • Maximum speed: 300 mm/s
  • Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Stroke:
    Stroke 500 mm