SMC RQA32TN-30 RQ Series Compact Cylinder With Air Cushion
SMC
SKU:
RQA32TN-30
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
RQ Series Compact Cylinder With Air Cushion
  • Adds the air cushion mechanism to the CQS and CQ2 series compact; cylinders, extending the body length only +2.5 mm to 13 mm;
  • Added compact type foot brackets;
  • With auto switch (Series RDQ: RDQ)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    Without Auto Switch
    Mounting Style:
    Both Ends Tapped Style
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm