SMC RSDQA40-20TDZ-M9BVL RSQ-Z Series Stopper Cylinder Fixed Mounting Height
SMC
SKU:
RSDQA40-20TDZ-M9BVL
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Action:
    Single Acting Spring Extend
    Piston rod end type:
    Lever (Adjustable Absorber Type) With Lock Mechanism
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)