SMC RZQA63-150-80 RZQ Series 3 Position Cylinder
SMC
SKU:
RZQA63-150-80
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
RZQ Series 3 Position Cylinder
  • Equipped with intermediate stop mechanism;
  • Two-stage stroke possible with just a minute extension
  • Mounting Style:
    Both Ends Tapped Style
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Full Stroke:
    Standard Stroke 150 mm