SMC RZQL50-175-90 RZQ Series 3 Position Cylinder
SMC
SKU:
RZQL50-175-90
Current Stock:
RZQ Series 3 Position Cylinder
  • Equipped with intermediate stop mechanism;
  • Two-stage stroke possible with just a minute extension
  • Mounting Style:
    Foot Style
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Full Stroke:
    Standard Stroke 175 mm