SMC SY3240-5LN SY3000·5000·7000·9000 Series 5 Port Solenoid Valve Base Mounted/Single Unit
SMC
SKU:
SY3240-5LN
Current Stock:
SY3000·5000·7000·9000 Series 5 Port Solenoid Valve Base Mounted/Single Unit
  • Combined mounting of 3 port valve and 5 port valve is possible;
  • Power consumption: 0.1 W (with power saving circuit);
  • Manifold type No.: SS5Y3?SS5Y5?SS5Y7?SS5Y9
  • Series:
    SY3000
    Type Of Actuation:
    2 Position Double
    Pilot Type:
    Internal Pilot
    Coil Specifications:
    Standard
    Rated Voltage:
    24 VDC