SMC
SKU:
ZK2A15K5NL2A-07
Condition:
New
Current Stock:
SMC ZK2A15K5NL2A-07 Vacuum Ejector System – Single Unit with Valve, Without Energy Saving Function
  • Vacuum Performance: Equipped with a 1.5 mm nozzle size delivering a maximum suction flow of approximately 67 L/min (ANR), optimized for handling medium to large size workpieces in assembly and pick-and-place operations.
Body/Exhaust Type:
Body: Single Unit
Nominal Nozzle Size (mm):
?1.5
Combination Of Supply Valve And Release Valve:
Supply Valve:N.C.
Rated Voltage:
24 VDC
Pressure Switch For Vacuum/Pressure Sensor:
Without Pressure Switch For Vacuum/Pressure Sensor
Connector Specifications:
For Supply Valve/Release Valve:300 mm(Connector Assembly)