SMC ZM105HT-K5LOZ-E55 ZM Series Vacuum Ejector With Valve And Switch
SMC
SKU:
ZM105HT-K5LOZ-E55
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
ZM Series Vacuum Ejector With Valve And Switch
  • Valves and switches are unitized;
  • Adaptable for manifold application;
  • Maximum absorption flow rate is increased by 40%;
  • Maximum vacuum pressure -84 kPa
  • Nozzle Diameter:
    1.0 mm
    Body Style:
    Manifold: With Individual SUP Valve
    Vacuum Port Location:
    Side/Bottom Entry
    Standard Supply Pressure:
    0.5 MPa
    Thread Type:
    NPTF
    Combination Of Supply Valve And Release Valve:
    Supply Valve (N.C.), And Release Valve
    Pilot Valve:
    DC: 1 W (With Indicator Light: 1.05 W)
    Solenoid Valve Rated Voltage:
    24 VDC