SMC ZM151ST-K5LZ-E15C ZM Series Vacuum Ejector With Valve And Switch
SMC
SKU:
ZM151ST-K5LZ-E15C
Current Stock:
ZM Series Vacuum Ejector With Valve And Switch
  • Valves and switches are unitized;
  • Adaptable for manifold application;
  • Maximum absorption flow rate is increased by 40%;
  • Maximum vacuum pressure -84 kPa
  • Nozzle Diameter:
    1.5 mm
    Body Style:
    Unit: Valve + With Standard Silencer
    Vacuum Port Location:
    Side/Bottom Entry
    Standard Supply Pressure:
    0.45MPa
    Thread Type:
    NPTF
    Combination Of Supply Valve And Release Valve:
    Supply Valve (N.C.), And Release Valve
    Pilot Valve:
    DC: 1 W (With Indicator Light: 1.05 W)
    Solenoid Valve Rated Voltage:
    24 VDC