SMC SV2400-5W7U-02N SV1000·2000·3000·4000 Series Single Valve Sub-plate Type IP67 Compliant
SMC
SKU:
SV2400-5W7U-02N
Current Stock:
SV1000·2000·3000·4000 Series Single Valve Sub-plate Type IP67 Compliant
  • It is easily possible to add stations of the manifold valve or change specifications;
  • One side solenoid;
  • 4 position, dual 3 port specifications available;
  • Manifold type No.: SS5V1 SS5V2 SS5V3 SS5V4
  • Series:
    SV2000
    Type Of Actuation:
    3 Position Exhaust Center
    Pilot Type:
    Internal Pilot
    Rated Voltage:
    24 VDC
    M12 Waterproof Connector:
    5000 mm