SMC SY5120-6LZ-01T-F2 SY3000·5000·7000·9000 Series 5 Port Solenoid Valve Body Ported/Single Unit
SMC
SKU:
SY5120-6LZ-01T-F2
Current Stock:
SY3000·5000·7000·9000 Series 5 Port Solenoid Valve Body Ported/Single Unit
  • Combined mounting of 3 port valve and 5 port valve is possible;
  • Power consumption: 0.1 W (with power saving circuit);
  • Manifold type No.: SS5Y3?SS5Y5?SS5Y7?SS5Y9
  • Series:
    SY5000
    Type Of Actuation:
    2 Position Single
    Coil Specifications:
    Standard
    Rated Voltage:
    12 VDC
    Electrical Entry:
    L-type Plug Connector With Lead Wire (Length 300 mm)