SMC SY7240-5L SY3000·5000·7000·9000 Series 5 Port Solenoid Valve Base Mounted/Single Unit
SMC
SKU:
SY7240-5L
  • Power consumption: 0.1 W (with power saving circuit);
    Type Of Actuation:
    2 Position Double
    Rated Voltage:
    24 VDC
    Electrical Entry:
    L-type Plug Connector With Lead Wire (Length 300 mm)