Leuze UM60-1050 Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
UM60-1050
Current Stock:
Series:
UM
Type, columns and mirrors:
Deflecting mirror on the rear side
Dimension (W x H x L):
25 mm x 68 mm x 1,120 mm
Net weight:
2,020 g
Housing color:
Yellow, RAL 1021
Type of fastening:
Groove mounting,Swivel mount
Suitable for sensor:
MLC 500, MLC 300 safety light curtains
Protected field height up to:
1,050 mm
Mirror length:
1,110 mm