Leuze CSL710-T05-2720.A-M12 Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
CSL710-T05-2720.A-M12
Operating range:
0.1 ... 3.5 m
Operating range limit:
0.1 ... 4.5 m
Measurement field length:
2,720 mm
Number of beams:
544 Piece(s)
Beam spacing:
5 mm
Minimum object diameter:
10 mm
Supply voltage UB:
18 ... 30 V, DC
Residual ripple:
0 ... 15 %, From UB
Open-circuit current:
0 ... 435 mA, The specified values refer to the entire package consisting of transmitter and receiver.
Cycle time:
16.72 ms
Dimension (W x H x L):
29 mm x 35.4 mm x 2,793 mm
Net weight:
2,700 g
Ambient temperature, operation:
-30 ... 60 °C
Ambient temperature, storage:
-40 ... 70 °C