SMC CDJP2B10-15D-M9PV CJP2 Series Pin Cylinder
SMC
SKU:
CDJP2B10-15D-M9PV
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CJP2 Series Pin Cylinder
  • Two auto switches can be mounted even for 4, 5 st;
  • Possible to connect a 2 One-touch fitting and a speed controller;
  • With auto switch (Series CDJP2: CDJP2)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Mounting Style:
    Basic
    Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 15 mm
    Rod End Thread:
    With Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)