SMC CDM3BZ20-100 CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CDM3BZ20-100
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 66 mm shorter (total length), up to 21% lighter (weight); (compared to the CM2 series);
    Mounting Style:
    Boss-cut Basic Style
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm