SMC CDQ2A40-75DCMZ-M9BWVZ CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A40-75DCMZ-M9BWVZ
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)