SMC CDQSD25-30DM-M9BWL CQS Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQSD25-30DM-M9BWL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CQS Series Compact Cylinder
  • Added pivot brackets for double clevis and compact type foot brackets;
  • With auto switch (Series CDQS: CDQS, CDQSW, CDQSK, CDQSKW,CDQS S)
  • Built-in Magnet:
    Built-in Magnet
    Mounting Style:
    Double Clevis Style
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Option:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)