SMC HRW015-H-DN HRW Series Thermo-chiller Fluorinated Fluid Type
SMC
SKU:
HRW015-H-DN
Current Stock:
HRW Series Thermo-chiller Fluorinated Fluid Type
  • Direct heat exchanger for water circulated within a plant;
  • For temperature regulation within the temperature range;?where no freezer is needed;
  • Cooling Capacity:
    15 kW
    Type:
    Fluorinated Fluid
    Pump Inverter Control:
    None
    Temperature Range:
    20°C to 90°C
    Temperature Stability:
    ±0.3°C
    Power Supply:
    3-phase 200 VAC / 50Hz or 200-208 VAC / 60Hz
    Cooling Method:
    Water-cooled (without compressor)
    Standards:
    UL, CE, SEMI (S2-0703, S8-1103, F47-0200)
    Communication:
    RS-485 Serial, Contact I/O (D-sub 25 pin), DeviceNet